More H H

Kısa-Öz Geçmiş     Hakan Ekinci 1990 yılında Tekirdağ'da doğmuş , üniversiteye kadar olan eğitimini yine aynı şehirde almıştır. 2008 yılında Tekirdağ Fen Lisesi'nden mezun olup , Kocaeli Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği bölümüne , 2. üniversite olarak Anadolu Üniversitesi İşletme bölümüne başlamış ve 2013 yılında her iki üniversiteyi de bitirerek bir Mekatronik Mühendisi adayı olmuştur.

     Üniversite hayatı boyunca boş vakitlerini savunma sporları öğrenerek , 3 boyutlu tasarımlar yaparak , basketbol oynayarak ve seyahat ederek değerlendirmiş , son yılında ise -boş vakitlerinin artması ile beraber- bir çok kursa ve kişisel gelişim seminerine katılmıştır.
Bu eğitimlerle beraber kendini PLC programlama-haberleşme (Scada-Step7-WinCC) , 3 boyutlu tasarım-analiz ve bilgisayar programlama (C#) konularında geliştirme fırsatı bulmuştur.

     Kendisi eğitim hayatından sonra 1 yıl boyunca hidroelektrik santrallerinin otomasyonu konusunda otomasyon mühendisi olarak çalışmıştır ve 2016 yılından itibaren de Kuzey Amerika, Avrupa ve Vietnam homologasyon konularında homologasyon mühendisi olarak görev almaktadır.

     Ayrıntılı kısa özgeçmişine linkten ulaşabilirsiniz.---->CV

  Kullandığı Cad Programları

 • SolidWorks
  AutoCAD
  Catia
  Unigraphics NX CAD

 • Kullandığı PLC Programları

 • Simatic Manager Step 7
  WinCC Flexible

 • Diğer Programlar

 • ANSYS
  Matlab
  C# Programlama Dili
  Microsoft Office
  Adobe Fireworks
  Adobe Dreamweaver