More HH

hakanekinci.com Blog!.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Galatasaray 3 - 2 Real Madrid

     Öncelikle belirtmek istiyorum ki büyük bir futbol fanatiği değilim. Çoğu insan gibi derbileri izler , sahada oynanan oyundan keyif almaya çalışırım. Dün geceki Galatasaray - Real Madrid maçı da hayatımda en çok keyif aldığım maçlardan biri oldu.

     Fatih Terim yönetimindeki Galatasaray dün gece sadece futbol oynamadı. Aynı zamanda bize inancın ne olduğunu da gösterdi. Madrid şehrinden 3-0 gibi kötü bir sonuçla dönen , kendi evinde daha henüz dakika 7 iken gol yiyen , artık yarı final için hiçbir umudu kalmadı dediğimiz bir takım vardı karşımızda. Malesef ki Real Madrid çok büyük bir takımdı ; imkanları çok fazla , oyuncuları çok kaliteliydi. Sadece Cristiano Ronaldo'nun belki de Galatasaray takımındaki oyuncuların toplamı kadar parasal değeri vardı. Tabi gol de erken gelince daha maçın ilk 10 dakikasında yenilgiyi kabullendik.

     Fakat Galatasaray maçın ilk yarıdan sonra adeta yeniden doğdu. Durum 0-1 den 3-1 e gelince yerin dibindeki umudumuz bir anda canlandı ve hepimiz imkansıza yakın olanı istedik. O anda oyuncularımızın ve insanlarımızın gözündeki ışık hiçbir şeye değişilmezdi. Rakibiniz Real Madrid -dünyanın en büyük takımlarından biri- ve stadınızdaki her insan 5. gol için bağırıyor.Kelimelerin yetmediği anlardan biri... Turu geçmek için 5 gol atmamız gerekiyordu , imkansıza yakındı ama yine de imkansız değildi. Bu muhteşem geri dönüşten sonra gerçekten insan artık hiçbir şeye imkansız diyemiyordu.
O gece belki 4. golü bile atamadık fakat inancın neleri değiştirebildiğini gördük , Fatih Terim'in maçtan önce tahtaya yazdığı yazı , sıkıntılı anlarınızda aklınıza gelecek ilk düşünce olsun...


Kaybetmekten Korkma!
Bir şeyi kazanmak için , bazı şeyleri kaybetmelisin...
Ve unutma! Kaybettiğinde değil , vazgeçtiğinde yenilirsin.10.04.2013