More HH

hakanekinci.com Blog!.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Ahmet Elginkan Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi


     Hakkında düşüncelerimi yazmak istediğim ilk konunun bu olduğuna, daha bloğu oluşturmadan önce karar vermiştim. Bu gün bu düşüncemi gerçekleştirdiğim için gerçekten mutluyum.

     Öncelikle Elginkan Vakfı'ndan biraz bahsetmek istiyorum. Bu vakıf , Elginkan Topluluğu'na bağlı tüm şirketlerin desteği ile ayakta durmaktadır.Vakıf ve şirketler ; yönetim , karar alma gibi konularda tek bir şahsın egemenliği altında değildir. Rahmetli Hüseyin Ekrem Elginkan'ın vasiyeti üzerine tüm şirketler vakfa bağışlanmıştır ve bu vakfın yönetiminde söz sahibi 34 üye bulunmaktadır.
     Vakfın amacı , insanlarımıza ihtiyaç duydukları teknik eğitimi vermek , nitelikli iş gücü yetiştirilmesini sağlamak , bilim ve teklonoji alanındaki çalışmaları desteklemek ; kısacası insanlara faydalı olabilmektir. Elginkan Vakfı'nın çoğu insan tarafından bilinmemesi oldukça normaldir fakat sahip olduğu markaları eminim aranızda duymayan yoktur.Bu markalardan sadece iki tanesi E.C.A ve SEREL...

     Vakfın amaçlarından bahsetmiştim. İnsanlarımızın eğitilmesi ve memlekete faydalı birer birey olarak yetiştirilmesi...Bu doğrultuda Elginkan Vakfı Manisa , Bolu ve Kocaeli illerinde eğitim merkezleri açmıştır ve bu merkezlerde teknik eğitimin yanı sıra kişisel gelişim eğitimleri de verilmektedir.
     2012 yılı eylül ayından bu yana Ahmet Elginkan Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi sayesinde yaklaşık 500 saat kurslarda , yaklaşık 150 saat de seminerlerde eğitim aldım. Gelişime açık her insan için mutlaka bir kurs ya da bir kişisel gelişim semineri var.İstatistiklere göre Kocaeli'deki eğitim merkezi açıldığı günden itibaren yaklaşık 48.500 kişiye ücretsiz eğitim vermiştir.Verilen eğitimlerden hiç bir şekilde ücret talep edilmemektedir.
     Eğitimciler ve vakıf çalışanları güler yüzlü insanlar , ayrıca her sorununuzda size yardımcı olmaya çalışıyorlar. Vakfın güzel yönlerinden biri de insanların düşüncelerine çok önem vermesi ve bu düşünceler ışığında hareket etmesi. Kurs veya seminer sonlarında yapılan anketler ile hem eğitimciyi değerlendiriyor hem de almak istediğiniz başka bir eğitim ya da seminer varsa bunun hakkındaki düşüncelerinizi soruyorlar. Tabi bu sadece anketlerle sınırlı değil , eğer bir fikriniz ya da sıkıntınız varsa bunu vakıf yöneticilerine de rahatlıkla iletebiliyorsunuz.

     Kurslara vakfın web sitesinden başvurduktan sonra sıranız geldiğinde sms ile bilgilendiriliyor ve kursa çağırılıyorsunuz. Eğer kursa başlamak istiyorsanız geri bildirimde bulunmanız yeterli. Ayrıca üniversite son sınıfta okuyor ya da çalışıyorsanız ve başlamak istediğiniz kursa çok ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız vakfa gidip yetkililer ile görüştüğünüzde size bu konuda yardımcı oluyorlar.

     Eğitim merkezleri 3 ilde bulunmaktadır. Bu iller Kocaeli , Manisa ve Bolu'dur. Tabi hakkında düşüncelerimi yazdığım eğitim merkezi Kocaeli'de bulunandır fakat eminim diğer eğitim merkezleri de en az onun kadar iyidir. Her şeyin para olmaya başladığı günümüz dünyasında , insanlara karşılıksız bu hizmetleri verebilen bir topluluk iyi'den aşağı bir sıfatı zaten hakedemez.

     Hüseyin Ekrem Elginkan'ın ve ailesinin yüce düşünceleri ile ortaya çıkmış ve hayata geçmiş olan bu miras gerçekten büyük bir saygıyı hakediyor.
Her şey için teşekkürler...


Ahmet Elginkan Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi Resmi Web Sitesi

Kurslar ve İçerikleri


28.03.2013